Çarşamba, Aralık 13, 2017

GASAM NEDİR ?

Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi; gerçekleştireceği bilimsel ve stratejik çalışmalarla Türkiye, Güney Asya ve uluslararası ülkelerin politikalarını, ekonomik ve sosyal yapılarını, kültürel, etnik, tarihi, dini, askeri varoluşlarını, bölgenin stratejik, jeopolitik dengelerini, toplumsal hareketlerini, bölge ile ilgili diğer konuları, objektif, doğru, detaylı şekilde kamuoyunu, resmi kurum ve kuruluşları, bilgilendirmek, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, dünya barışına destek vermek, amacı ile 2004 yılında kurulmuştur.

MİSYON:
Güney Asya ve uluslararası ülkeleri Türkiye’de, Türkiye’yi de Güney Asya ve uluslararası ülkelerde tanıtarak ülkeler arasındaki ekonomik, sosyal, askeri, stratejik, kültürel vb. alanlarda karşılıklı yararı sağlamak ve dünya barışına katkıda bulunmak.

VİZYON:
İnsan Hakları ve uluslararası hukuk kurallarına saygılı, tarafsız, teknolojik imkânları kullanarak kaynağından bilimsel çalışmalar yürütmek, Türk ve Uluslararası kamuoyu için doğrudan ve güvenilir bir bilgi kaynağı olmak.

KURUCULAR

Ali ŞAHİN Kurucu Başkan
Cemal DEMİR
Doç. Dr. Kahraman Emmioğlu
Lokman AYVA
Selim ÖZTÜRK