GASAM Başkanı Cemal Demir İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Durgun ve öğretim üyelerine ziyarette bulundu. İGÜ ve GASAM arasında “Güney Asya Ülkeleri” kapsamında işbirlikleri yapma mutabakatına varıldı.

Güney Asya ülkelerinin Türkiye için büyük fırsatlar barındırdığını ifade eden Prof. Dr. Şenol Durgun, “Bölge ülkeleri ile yapılmış çok fazla çalışma bulunmuyor. İGÜ olarak bölgesel politikalara ve iş birliklerine büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin bölge ülkeler ile geliştireceği ilişkilere öncülük etmek ve yükseköğretimde uluslararasılaşma adına çalışmalar yapmak gayesindeyiz. Bu kapsamda GASAM ile ortak akademik çalışmalar yapmayı, sempozyumlar düzenlemeyi ve bölge akademisyenleri ile Türk akademisyenleri buluşturmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

GASAM Başkanı Cemal Demir “Türkiye’de Güney Asya ülkelerini, Güney Asya Ülkelerinde ise Türkiye’yi tanıtmak, ülkeler arasındaki tarihi, ekonomik ve sosyokültürel alanlarda karşılıklı yararı sağlamak amacıyla İGÜ ile işbirliği kurmak, akademik çalışmalar ve sempozyumlar düzenlemek bölge halkı ve Türk halkı için önemli bir mutabakat olacaktır.” şeklinde konuştu.26.06.2019

Paylas
GASAM
GÜNEY ASYA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ & SOUTH ASIA STRATEGIC RESEARCH CENTER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here