Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (GASAM), Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) işbirliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle  “Küresel Vesayet Aracı FETÖ & Pakistan’da Türkiye’nin FETÖ Mücadelesi” adlı panel düzenlenecektir.

Panelde; Pakistan’daki FETÖ çalışmaları, FETÖ ile mücadelede gelinen nokta ve bunlara karşı çözümler masaya yatırılacak.

Moderatörlüğü’nü GASAM YK Üyesi Abdullah Zerrar Cengiz’in yapacağı panele; Başbakanlık Müşaviri Doç. Dr. Kudret Bülbül ”Küresel Vesayet Aracı Olarak FETÖ”, Stratejist Muhammad Ibrahim Qazi (Pakistan) ”FETÖ’nün Pakistan’daki Medya İlişkisi ve Halk Üzerindeki Etkisi”, Gazeteci Kemal Gümüş ”ABD Gölgesinde FETÖ’nün Küresel İşgal ve Sızma Serüveni”, Avukat Muhammad Sohail Sajid (Pakistan) ”FETÖ’nün Pakistan’daki Siyaset İlişkisi ve Yargı Üzerindeki Etkisi” ve Eğitimci Süreyya Aydın ”Pakistan Maarif Tecrübesi’nin Güncel Durumu” konularında konuşmacı olarak katılacaklar.

Panel, 08 Mart 2017 saat 17.00’da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesinde düzenlenecektir. Panele katılım serbesttir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here