Bangladeş Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosu’ndan GASAM ziyareti

Paylaş

22 Ocak 2021 tarihinde, Bangladeş Ankara Büyükelçisi Sayın; Mosud Mannan ndc ve İstanbul Başkonsolosu Sayın; Dr.Mohammad Monirul Islam tarafından GASAM ziyaret edildi.

Bangladeş Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosun ziyaretinde, GASAM Başkanı Cemal Demir, Yönetim Kurul Üyesi Ahmet Ünüvar hazır bulundu.

Ziyarette; Genelde Güney Asya, özelde ise Türkiye-Bangladeş ilişkileri üzerine fikir teatisinde bulunuldu. Bangladeş’te ki sosyokültürel dinamikler müzakere edildi. Her iki ülkenin akademik, kültür, sanat, savunma ve ekonomik potansiyelleri üzerine çalıştaylar düzenlenmesi, ilişkileri üst seviyeye çıkarma gayretinin gösterilmesi vurgulandı. İki ülke arasında bilgi paylaşımlarının birçok anlaşmazlıklarının ortadan kaldırılacağı üzerinde duruldu.

Türkiye ve Bangladeş kurum ve kuruluşlar arasında işbirliklerinin geliştirilmesi her iki ülkenin ulusal ve uluslararası menfaatine olacağı paylaşıldı. Her iki ülkenin de egemen devletler olduğu ifade edildi. Tarafların iyi niyet temennileri ile ziyaret son buldu.

GASAM
GASAM
GÜNEY ASYA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ & SOUTH ASIA STRATEGIC RESEARCH CENTER

İlgili İçerikler

Son Yazılar