Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğuna Ziyaret

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Sayın Mohammad Monirul Islam’ın tanışma talebi üzerine GASAM Başkanı Cemal Demir bir nezaket ziyaretinde bulundular.

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Sayın Mohammad Monirul Islam, görüşmede düşünce kuruluşlarının ülkeler arasındaki ilişkilerin artmasında büyük rolünün olduğunu vurguladı. Bundan dolayı GASAM’ın faaliyetleri hakkında bilgi edinme ihtiyacını hissettiğini ve GASAM’ın kendilerini ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. GASAM ile kültürel, sosyal ve ekonomik programlar gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Sn. Başkonsolos, Bangladeş ve Türkiye ilişkilerinin arttırılması yönünde daha çok çaba harcanması gerektiği üzerinde durdular. Bu kapsamda Konsolosluk olarak GASAM ile yakın bir çalışma ortamı oluşturmak istediklerini dile getirdiler.

GASAM Başkanı Cemal Demir kurumuza göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Sn. Başkonsolos’a teşekkürlerini ileterek, GASAM’ın kuruluş prensiplerinden birinin genel anlamda Güney Asya halkları ile Anadolu halkları arasında köprü olmak, özelde ise kadim tarihi ve kültürel bağları olan Türkiye ve Bangladeş halkları arasındaki bilinirliği artırmak olduğu üzerinde durdu. Ayrıca GASAM’ın  kültürel, sosyal, ekonomik ve jeopolitik çalışmalara her daim açık olduğunu iletti.

Ziyaret, birlikte ortak projeler üretme temennilerinin dile getirilmesi ve fotoğraf çekimi akabinde son buldu.