Faaliyet Raporu Değerlendirildi

Paylaş

GASAM 2016-2017 Faaliyet Raporu Yüksek İstişare Kurulu (YİK), Yönetim Kurulu (YK) üyeleri ve gönüllü öğrencilerimizin de katılımlarıyla, Emirgan Korusu Sarı Köşk’te gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.

“2016-2017 Faaliyet Raporu” 12 ana başlık altında hazırlanan bir kitapçıkla bütün katılımcılara dağıtıldı.

GASAM Başkanı Cemal Demir, gerçekleştirilen faaliyetlerin içeriğini ve arka planını anlattı ve faaliyetlerden biri olan paneller sersinin önemini vurguladı. Ayrıca, gerçekleştirilen faaliyetlerden biri olan “Türkiye, Hindistan ve Pakistan Arasında Akademik Bilgi Erişimini Arttırma Programı”nın devamlılığı konusunu vurgulayarak bu tarz projelerin desteklenerek sürdürülmesi üzerinde durdu.

GASAM YİK Başkanı ve Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, faaliyetlerin çeşitlendirilmesi üzerinde durdu. GASAM faaliyetlerin gelecekte yapılması planlanan projelerin akademik, medya ve diğer alanlarda da devam etmesi gerektiğini vurguladı. Toplantıda diğer YİK üyeleri de söz alarak bir yıllık faaliyet hakkındaki gözlem, öneri ve dileklerini belirtip ve gelecekte ne tür faaliyetlerin organize edilmesi konusunda fikirlerini beyan ettiler ve gerekli notlar alındı. Son olarak GASAM Başkanı Cemal Demir hedef projeler kapsamında yeni sempozyum ve çalıştayların takvimini detaylı anlattı.

YİK üyelerimizden, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Genel Sekreteri Alim Türk Yılmaz, Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM) Bakanı Ayhan Küçük, Pakistan Mezunları ve Mensupları Derneği (PAMDER) Başkanı Ahmet Örcün, İstanbul Üniversitesi Urdu Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Yunus Emre Enstitüsü Lahor Müdürü Prof. Dr. Halil Toker toplantıda hazır bulundular.

Toplantı, tüm katılımcıların yeni faaliyet yılında başarılar temennisiyle sona erdi.

GASAM
GASAM
GÜNEY ASYA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ & SOUTH ASIA STRATEGIC RESEARCH CENTER

İlgili İçerikler

Son Yazılar