GASAM Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Toplandı.

Paylaş

Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) Yüksek İstişare Kurulu (YİK), 18 Mart 2016 Cuma günü saat 19.00’da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ev sahipliğinde yemekli bir toplantı yaptı.

GASAM YİK Başkanı ve AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YİK Üyelerimiz; Lokman Ayva (21. ve 22. Dönem Milletvekili), Mustafa Şen (Başbakanlık Baş Danışmanı ve Cihannüma Başkanı), Ebubekir Sifil (Yalova Ünv. Öğretim Üyesi- ve Sahn-ı Seman Araştırma Merkezi Başkanı), Âlim Türkyılmaz (FSMV Ünv. Genel Sekreteri), Serdar Demirel (FSMV Ünv. Öğretim Üyesi), Ali Cihan Kurt (FSMVÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanı), Ahmet Örcün (İslamabad Uluslararası İslam Üniversitesi Mezunları Platform Başkanı), Halil Toker (İstanbul Üniversitesi Urdu Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı) ve Ayhan Küçük (Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM) Başkanı) katıldılar.

GASAM Yönetim Kurulu’ndan (YK) Başkan Cemal Demir, Başkan Yard. Müzemmil Hevadpal, Yönetim Kurulu Üyeleri Şevket Demir, Abdullah Zerrar Cengiz, Aslan Balcı, Mehmet Maraş, Ahmet Ünüvar ve GASAM Genel Sekreteri Recep Şehitoğlu’nun da hazır bulundu.

Akşam yemeğinin ardından YİK üyelerimiz ve YK Üyelerimiz yakından tanışma fırsatı buldu. Tanışma faslının tamamlanmasının akabinde GASAM Başkanı Sn. Cemal Demir YİK Üyelerimize GASAM’ın kuruluşu, misyonu, vizyonu, tamamlanan projeleri ve yapılması planlanan projeleri kapsayan bir sunum yaptı. GASAM YİK Başkanı ve AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin’in, YİK’in kuruluş amacının ne olduğu ve GASAM’ın YİK Üyelerinden beklentilerinin ne olduğuna dair kısa bir konuşması oldu.

YİK Üyelerinin sırasıyla önerilerinin alındığı toplantıda YİK toplantılarının her 3 (üç) ayda bir yapılması için YK’ya tavsiyede bulunuldu.

 

GASAM
GASAM
GÜNEY ASYA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ & SOUTH ASIA STRATEGIC RESEARCH CENTER

İlgili İçerikler

Son Yazılar