Pakistan Basın Ataşesinin Ziyareti

Paylaş

Güney Asya Ülkeleri olarak tanımlanan Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Bangladeş Afganistan, Nepal, Bhutan ve Maldiv Adaları ile ilgili her türlü araştırma ve inceleme çalışmaları yürüten bir think tank kuruluşu olan Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM), Pakistan Ankara Büyükelçiliği Basın Ateşesi Sn. Abdul Akbar Beyefendi tarafından ziyaret edildi.
GASAM Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı  Sn. Cemal Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Kahraman Emmioğlu ve Sn. Recep Şehitoğlu tarafından misafir edildi. Bu ziyaret her iki taraf için de çok verimli geçmiş olup, toplantıda iki ülke arasındaki var olan dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirileceğine değinildi.
GASAM’ın, Güney Asya Ülkeleri üzerine yapmış olduğu araştırmaların Pakistan Büyükelçiliği tarafından takdir gördüğünü belirten Basın Ataşesi Sn. Abdul Akbar Bey; Büyükelçilik olarak görevlerinin iki ülke arasında iyi ilişkilerin kurulması ve devam ettirilmesi olduğunu vurgulamıştır. Bu bağlamda Pakistan Büyükelçiliği olarak GASAM ile stratejik işbirliklerine sıcak baktıklarını GASAM Yetkilileri ile paylaşmıştır.
GASAM Genel Başkan Yardımcısı Sn. Cemal Demir ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Kahraman Emmioğlu ise, Pakistan Büyükelçiliği tarafından GASAM’a gösterilen ilginin ve gerçekleştirilmiş olan bu ziyaretin kendilerini onore ettiğini belirtmişlerdir. İki ülke ilişkilerinin daha da geliştirilmesi yönünde GASAM olarak her daim aktif görev almaktan mutluluk duyulacağı GASAM Yetkilileri tarafından vurgulanmıştır.
Toplantıda alınan kararlardan en önemlisi, Pakistan’da var olan ve GASAM gibi faaliyette bulunan bazı düşünce kuruluşları ile GASAM’ın ortak projeler üretmesi fikri ortaya çıkmıştır.
20141104_162733
GASAM
GASAM
GÜNEY ASYA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ & SOUTH ASIA STRATEGIC RESEARCH CENTER

İlgili İçerikler

Son Yazılar